KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 11187298
nr 1118 7298
Utagawa Toyokuni (Toyokuni I)
(1769-1825), Japan
Träsnitt, Dans, 36x50
Kondition: slitage, skador
Utagawa Toyokuni (Toyokuni I), japansk konstnär född 1769, död 1825.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 3 juli 2017
kl 19:04:04
28/6 22:25:50
Utagawa Toyokuni (Toyokuni I)
Läs mer om Utagawa Toyokuni (Toyokuni I)
Kunglig Dansk (Royal Copenhagen)